Tego jeszcze nie było! Dieta baletnicy

My kobiety coraz częściej marzymy o zgrabnej sylwetce, dlatego poddajemy się różnym dietom cud. Diety te gwarantują szybki efekt, przez co nawet restrykcyjne zasady, nie są w stanie nas odstraszyć. Jedną z takich modnych diet ostatnich czasów jest dieta baletnicy. Dieta baletnicy umożliwia utratę kilogramów w krótkim czasie. Jej zasady są tak rygorystyczne, że stosować mogą ją tylko w pełni zdrowi dorośli. W tym artykule wspomnę, jakie to zasady obowiązują w tej diecie. Powiem także, jakie daje efekty i jak wygląda menu takiej diety.

dietetycznie

Tak więc dieta baletnicy nie jest dietą zbilansowaną. Trwa 10 dni i jest podzielona na 5 etapów, z których każdy trwa dwa dni. Zaleca się, aby tą dietę połączyć z ćwiczeniami. Twórcy tej diety obiecują utratę nawet 10 kilogramów w ciągu tygodnia. Lekarze i dietetycy ostrzegają, że dieta baletnicy jest bardzo niebezpieczna, gdyż dostarcza zbyt małą ilość kalorii i wartości odżywczych. Doprowadzić może to do niedoborów w organizmie, wycieńczenia oraz spowolnienia metabolizmu. Po skończeniu diety łatwo o efekt jo – jo, dlatego zalecany jest stopniowy powrót do normalnego sposobu odżywiania. Niestety dieta baletnicy ma jeszcze jedną wadę – obniżenie szybkości przemiany materii może utrudnić nam później kolejne próby zrzucenia zbędnych kilogramów. Skoro wiemy już, jakie są zasady i efekty diety baletnicy oraz do czego może ona doprowadzić nasz organizm, skupmy się teraz na jej menu.

źródło: pixabay.com

źródło: pixabay.com

Jadłospis diety baletnicy jest bardzo ścisły:

ETAP I – dzień 1 i 2 – pijemy tylko wodę i kawę bez cukru (ewentualnie z odtłuszczonym mlekiem);

ETAP II – dzień 3 i 4 – ten etap opiera się na chudym serze białym lub twarożku;

ETAP III – dzień 5 i 6 – jemy tylko gotowane ziemniaki w mundurkach (maksymalnie 11 dziennie);

ETAP IV – 7 i 8 – spożywamy tylko białe, gotowane mięso (ok. 0,5 kg dziennie);

ETAP V – 9 i 10 – możemy jeść bez ograniczeń warzywa, przede wszystkim zielone, pomidory.

Z powyższego jasno wynika, że stosowanie diety baletnicy daje natychmiastowe efekty, lecz skutki jej stosowania są bardzo niebezpieczne dla naszego organizmu. Dlatego dla naszego dobra nie stosujmy jej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *