Jaki sprzęt sportowy na spalenie kalorii?

W dzisiejszych czasach zapewne większość z nas chodzi do siłowni. Robimy to przede wszystkim po to, aby popracować nad swoją sylwetką. Panowie chcą wyrzeźbić swój tors, a panie spalić zbędne kilogramy, które najczęściej odkładają się na brzuchu w postaci wałeczków tłuszczu. Aby nasz wizyta w siłowni przyniosła zadowalające efekty dobrze byłoby wiedzieć, do czego służą znajdujące się w niej maszyny.

metabolizm

Sprzęt sportowy nie jest trudny, w obsłudze, pod warunkiem, że zna się kilka podstawowych zasad. Taki sprzęt dzieli się na trzy główne części: maszyny aerobowe, przyrządy siłowe i akcesoria. Ja w tym artykule postanowiłam zająć się przede wszystkim sprzętem do ćwiczeń spalających kalorie, czyli sprzętem aerobowym. Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że treningi na takim sprzęcie powinny trwać co najmniej 30 minut. Spalanie tkanki tłuszczowej nie zaczyna się od razu – najpierw organizm rozgrzewa się, przygotowując się zarazem do treningu. No dobrze, ale przejdźmy do sedna sprawy, a mianowicie do tego, jaki sprzęt sportowy na spalenie kalorii?

źródło: pixabay.com

źródło: pixabay.com

Pierwszym takim urządzeniem spalającym kalorie jest bieżnia, która jest zarazem najprostszym sprzętem w obsłudze, jaki znajduje się w siłowni. Zależnie od ustawienia tempa, przesuwająca się pod nogami taśma pozwala nam chodzić lub biegać w ramach ćwiczeń na wydolność organizmu. Biegi na bieżni wzmacniają także nasze nogi, pośladki i brzuch. Kolejnym sprzętem sportowym, który jest nam pomocny w walce ze zbędnymi kilogramami jest rowerek stacjonarny. Obsługa takiego rowerku nie powinna sprawić nikomu trudności, a ćwiczenia na nim wyglądają dokładnie tak jak jazda na zwykłym rowerze. Treningi na rowerku stacjonarnym spalają tłuszcz, rozbudowują mięśnie nóg i pośladków. Trzecim ostatnim już sprzętem sportowym dobrym na spalenie kalorii jest orbitrek. Ruch na orbitreku przypomina trening na nartach biegowych lub popularny nordic walking – poruszamy jednocześnie rękami i nogami. Ćwiczenia na nim nie obciążają stawów i wymagają pracy całego ciała.

Jak wynika z powyższego osoby, które chcą zrzucić kilka zbędnych kilogramów na pewno znajdą w siłowni odpowiedni sprzęt sportowy do tego rodzaju przedsięwzięcia. Trzeba tylko wiedzieć, który jest najbardziej optymalny do spalania kalorii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *